[Latest News][6]

Akcja
animal attack
Arnold Schwarzenegger
artykuł
Buzzujemy
Clive Barker
Cronenberg
Dario Argento
Deadly Prey
Dick
Eksperyment
film.org.pl
Gangsterka
Giallo
Horror
John Carpenter
Karate
klasa B
Klasyka
Komedia
Lata 70-te
Lata 80-te
lata 90-te
Magivanga
Muzyka
Na spokojnie
Narkotyki
Noir
Obyczaj
Ogłoszenia Parafialne
Okolice Grozy
Post-apo
Postapo
punk
ranking
relacja z koncertu
rock
Rumiankowo
Seagal
SF
Święta
The Room
Thriller
Trip
Van Damme
Włoszczyzna
Zakalec

Atak na posterunek 13 - nasza recenzja i wizualne interpretacje filmu Carpentera


John Carpenter wie, jak kreować klimat napięcia i niesamowitości. Dowód? Kilkanaście świetnych i dobrych tytułów na koncie. Nawet w tych partiach filmu kiedy "nic się nie dzieje" (brak trupów, bijatyk, nagich piersi czy fabularnych zrywów), elektryczność przepływa między ekranem a mózgiem widza. Umiejętność ta odróżnia reżysera od wielu innych twórców kina rozrywkowego, którzy poza sprawnie prowadzonymi scenami akcji nie mają wiele do zaoferowania. No cóż, z obrazów Carpentera strzyka mocą praktycznie w każdej sekundzie. Ta moc przenika także do materiałów promocyjnych filmów. Znajdziesz ją w plakatach, trailerach, okładkach VHS i DVD, jak i ścieżek dźwiękowych (te zazwyczaj są autorstwa reżysera). Jego bohaterowie (na tle groźnych przestrzeni i różnych kosmicznych wyziewów) są wprost stworzeni do tego, by trafiać na koszulki czy murale albo na karty komiksu. Poniżej prezentujemy przekrój przez wizualne interpretacje Ataku na posterunek 13.
Materiał wyjściowy (czytaj: czadowy film) daje szerokie pole do popisu. Można wizję Carpentera pociągnąć w stronę pulpy, szorstkiego noir czy - po prostu - kasetowego akcyjniaka, z którego aż kopci się od strzelaniny. Żeby było ciekawie - właściwie każda z tych dróg jest słuszna i sensownie koresponduje z filmem. Dzięki tym pracom uświadomiłem sobie, że chociaż jest to tytuł z lat 70-tych, to ma już silnie "ejtisowy" sznyt. No cóż, ale Carpenter już tak ma, że często jest do przodu.
Recenzję Ataku znajdziecie tutaj


Ponadto wrzucam materiał video, na którym reżyser wykonuje kawałek z filmu, niedawno użyty rownież  w scenie orgii w Love Gaspara Noe.

O Autorze

"Przyszedłem tu żuć gumę i skopać kilka tyłków. I właśnie skończyła mi się guma."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Start typing and press Enter to search